| Maria1984 a întrebat:

Cum este posibil sa merg la medicul de familie in urma unei viroze foarte urata si sa constat ca medicul nu este ceea ce se intampla foarte des si sa cer sa mi se ia o glicemie deoarece cu doua zile pana am fost de urgenta la spital. Acolo mi s-au luat analize si am observat ca am glicemia mare.Si cum este posibil sa ceri sa ti se ia o glicemie si sa mi se spuna ca trebuie sa platesc? ....Pai aunci pentru ce mai este medic de familie, ce anume face avand in vedere cat ni se opresc pentru sanatate!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uite că este posibil.

| Catrice a răspuns:

Da, dacă vrei sa ți se ia o glicemie, la medicul de familie sau în spital plătești.