| iuliiiia a întrebat:

Cum fac diferenta dintre oua de paduchi (lindini) moarte si cele vii? Va rog, repede un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| nnnnnnnnnn a răspuns:

On intrebare n-ai paduchi nu si dac da diferenta e cum a zis si sensteiin ca cele vii merg:-p

| nnnnnnnnnn a răspuns:

O intrebare n-ai paduchi nu? si dac da atunci diferenta e cea pe care a mentionat-o evenso

| senstein a răspuns:

Banuiesc ca alea vii merg laughing, misuna.

| evenso a răspuns (pentru senstein):

Mai laughing ouale nu merg nici nu misuna, daca e viu este lipit de firul parului si cred ca daca e mort atunci pica cu usurinta de pe fir.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Daca nu se misca si nu te mananca capul inseamna ca ai scapat.
Daca nu ai reusit sa scapi incearca alte ceva, dar un produs natural sa nu iti nenorocesti scalpul si parul cu produsele chimice.
La fratele meu a functionat cand a avut paduchi, un tratament natural, un gel pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation. Iti recomand.
https://www.youtube.com/......tps?/watch