| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac diferenta intre gripa porcina si gripa normala? Simpromele sunt aceleasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Uite chiar astazi in liceu am fost instruiti cu privire la aceasta pandemie.
Simptomele sunt idem cu cele de la gripa umana : tuse, dureri de cap, dureri musculare, stari febrile... dar sa nu-mi spui ca ai simptomologia asta?

| miriam a răspuns:

Se spune ca sunt aceleasi ca la cea normala, dar nu cred ca suntem atat de informati sa putem sa ne dam seama singuri, asa ca daca cineva are simptome cel mai bun lucru este sa mearga la dr.

| Florinna a răspuns:

Simpromele?!