| SmekerasuxD a întrebat:

Cum fac sa iau varsat de vant (cand am fost mic nu am avut)imi puteti spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iei "varsat de vant". Bolile copilariei aparute la varste mai tarzii au manifestari mai urate. Ar fi bine sa te vaccinezi daca stii ca vei veni in contact cu persoane bolnave. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/varicela-sau-varsat-de-vant

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Sub nici o forma nu te voi invata asa ceva. Cel putin de la mine nu auzi nici pas. Ma imbolnavesc eu cand vad ce gandire au unii...

| Eunyce a răspuns:

Varicela(varsatul de vant, in termeni populari) e un virus. Incearca un hocus pocus,poate se prinde,si mai ramai cu sechele. Gosh, cand veti realiza cat de importanta e sanatatea?! Eu zic sa stai in banca ta.
Imi pari un tip, care nu se respecta.

| LittleAngellll a răspuns:

Asa crezi tu ca poti scapa de scoala?laughing oh go on.

| danieldan123 a răspuns:

Dc ai vrea sa ai?
ma rogtrebuie sa stai cu cineva care are asa ceva

| SimonaSoare a răspuns:

laughing Doamne