| RaisaGirl a întrebat:

Cum fac sa nu-mi mai fie somn asa de devreme? Sa beau Cola? Sau cappuccino? Cafeaua nu-mi place...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoVeIsLiFe a răspuns:

Hey!happy
Daca nu'ti place cafeaua bea un cappucinobig grin sau un energizanthee hee.
dar de la acelea nu poti dormi toata noaptealaughing
iti recomand eventual.chiar daca nu e asa sanatoslaughing
sa stai la calculator.ca iti duce somnu:d
asa eram si eu inainte.da stateam la calculator, mai citeam noutati, mai intram pe tpu.sh asa nu mi-a mai fost somn si m-am obisnuithappy
succes

10 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Somnul rezolva multe cauze, dar nu te-ai intrebat nici o data de ce? pentru ca si somnolenta poate sa fie cauzata de o boala, ar tr sa faci un control

| ChRoM a răspuns:

Bea cola, mananca ciocolata si gaseste ceva de facut la calculator ( vorbit pe mess, jocuri ceva care nu te plictiseste )winking

| Jeny1 a răspuns:

Ceai verde. Este super pentru silueta si sanatate. Daca nu ma crezi, uita-te pe blogul meu; ma poti vedea, am 45de ani, nu beau cafea, capucino, cola, doar apa, ceai verde sau de plante. Arat a 45? Nu cred...iar ceaiul verde iti da si energie. Sper sa te convingi si singura, dupa ce il incerci.

| VORTEX a răspuns:

Cola este o bautura ff rea nu ti-o recomand,cappuccino e mai bun insa cea mai buna metoda este imd dupa ce te ridici din pat,mergi la baie si da-ti pe fata cu apa rece,vei vedea ca te trezesti pe loc, desigur vei simti si un mic soc dar asta e partea a doua din problema, iar a treia solutie este sa te culci mai devreme seara.bafta.

| bradysandro a răspuns:

Cafea ness

| TeBeX a răspuns:

Bea un energizant laughing

| alesaro a răspuns:

Uita de Cola, serios, este o alegere foarte proasta. Exista si alternative, sa stii http://www.slabescusor.ro/produs/ceai-herbalife-pe-baza-de-plante-100g eu beau un ceai energizant de vreo 3 ani de zile

| alexolis1 a răspuns:

O cola sau daca ai in frigider poti sa mananci si ciocolata.

| alexolis1 a răspuns:

O coca cola sau o ciocolata.

| Lly_3991 a răspuns:

Dormi dupa-amiaza sau cola cu lamaie mai are efect la minelaughingdar dormitul dupa scoala. oboseala.e cel mai buuunnlove struck