| AlinElle89 a întrebat:

Cafeaua/cappuccino fara zahar ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cafea ca atare are o singură calorie la 100 de grame, în schimb cappuccino fără zahăr are 369 de calorii deoarece este bogată în carbohidrați, lipide, proteine dar și o mică sursă de fibre.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu! Vezi aici o lista intreaga cu alimente si cate calorii au : p://...ulte-calor

| Minks a răspuns:

Da, si pe deasupra iti creste si un corn in frunte. laughing

| dichi a răspuns:

Iti recomand un Cappucino sanatos care te ajuta sa si slabesti si pe care poti sa il bei si cu lapte si cu zahar dupa gust. Vezi pe a doua pagina de pe siteul www.cafea-de-slabit.ro. Eu am slabit cu el 4 kg in 2 saptamani si am consumat 2 cesti pe zi si una de cafea.

| catalina_8997 a răspuns:

Da ingrasa doar ca mai scutesti cateva calorii care le contine zaharul...

| Gabi_6377 a răspuns:

Teoretic, daca nu are zahar nu ingrasa.Pentru surse sigure consulta specialisti.

| Gena5 a răspuns:

Da