| o fata care te iubeste :x a întrebat:

Cum fac sa scap de febra acum rapid sad

P. S: nu am paracetamol sau agocalmin

help repedesad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Stai în cadă cu apă caălduţă timp de jumătate de oră, apoi bagă-te în pat şi acoperă-te bine... O să transpiri şi scapi de febră.

| smaranditza a răspuns:

Comprese reci, eventual un dusulet ffff rapid rece! dar ar trebui sa dai mai multe amanunte:de unde a aparut febra? abces dentar, raceala sau altceva?
ai grija...

| cucalic a răspuns:

Comprese pe cap si picioare cu otet.eu i-am scazut la fetita de la 39 la 37. functioneaza

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pui apa pe o carpa apoi freci carpa pe picioare si pe maini. Sa sti ca merge
Daca vrei zi la cineva sa mearga la farmacie sau du-te tu si ia paracetamol.
Funda? blushing

| pnKK a răspuns:

Incearca sa stai in pat, acoperit, sa iti fie foarte cald si sa transpiri, si iti va trece febra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baie fierbinte + ceai fierbinte

| daria_2362 a răspuns:

Daca poti sa te duci tu sau alt cineva la farmacie cand eram mica stiu ca erau niste pastile sa le spargeai si noaptea le puneai sub perna daca ai noroc si gasesti peste noapte te vindeci daca nu spune sa iti dea crema vaporub daca nu are nicivaporub ia ibalgin sau algocamin fiole (ps fiolele au gust rau, ibalginu parca este acadea te rog funda)

| Avram_Cristina_1999 a răspuns:

Luatiibuprofen 600 este cel mai bun de febra