| andruska145 a întrebat:

Cum imi pot albi dinti va rog ajutati-ma ...sunt galbui inspre alb dar au punctulete negre ....si ma spal in fiecare dimineata si seara dar nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnnnnaXD a răspuns:

Poti sa te duci la dentist sa faci un detartraj, dar inainte incearca sa te speli cu bicarbonat de sodiu, pentru ca e foarte bun, de mai multe ori pe zi.

3 răspunsuri:
| 7QA3 a răspuns:

Incearca sa te speli pe dinti dupa fiecare masa si sa folosesti apa de gura! Daca dupa o saptamana nu vezi rezultate, du-te la dentist, s-ar putea sa ai ceva probleme cu bacteriile happy. Desi, slabe sanse dupa asa program. Succes!

| vali4789 a răspuns:

Http://www.viataingorj.ro/......-dintilor/
5 trucuri pentru albirea dintilor

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Deci depinde mult ce apa consumi
e foarte posibil sa fie asta din cauza ape
ai putea lua o periuta mai buna (acum sunt speciale si foarte multe ai de unde alege una buna sa ajute) asa.
si vezi si ce pasta de dinti folosesti
ai mai putea adauga in igiena ta de dinti si apa aia cu care iti clatesti gura nu stiu cum se numeste concret is mai multe
mergi la medic