| SefaTa97 a întrebat:

Cum imi pot recapata mirosul si gustul? Am racit si cand mananc nu simt gustul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa raceala recapeti simturile.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pentru miros ti-as recomanda un struguras olfactiv (pentru nas), iar pentru gust un ceai de musetel poate...

| angemon500 a răspuns:

Asteapta sa iti treca raceala sau incerca ceaiuri

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Incearca un ceai verde sau stretils!
Sau ai rabdare...

| Gatsby a răspuns:

Ia pastile de raceala si dupa ce iti trece iti recapeti tot ce vrei

| Flavycutza301 a răspuns:

Tuturor li se intampla asta. Nu mai manca ceva ce nu e incalzit si nu mai bea ceva ce e rece. Mananca miere si bea ceai de musetel/menta.
Eu am luat si Nurofen si mi-a trecut (+nu mai stiu ce medicament, nu-i mai stiu numele). ^_^