| Alina99 a întrebat:

Cum ma pot ingrasa? Va rog.
Am 11 ani si am 30 de kg.Si vreau sa ma ingras pentru ca nu-mi place sa arat asa... dar oricum am o colega in clasa care are 22 de kg si alta 25 big grin
Deci nu eu sunt cea mai slaba Din clasa. Phuu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anto_9732 a răspuns:

Heii:*. Paii. Ar trebui sa renuntsi sa faci sporthappy. Sii incearca sa mananci cat mai multe mancaruri care contin grasimi si multe de la fast food + multe dulciuri. Si daca vezi ca nu te ingrasi inseamna ca asa e organismul tau degeaba mananci mult ca nu te ingrasi. Aia inseamna ca ai arderi bune:*.

6 răspunsuri:
| xMoonlight a răspuns:

Buna! Nu ne-ai precizat inaltimea ta deoarece kg perfecte le aflam in functie de inaltime, scazand 10 din ea.Asa ca, daca ai preciza si inaltimea ar fi si mai bine pentru ca poate tu esti bine la cat esti de inalta.Ca sa te ingrasi nu ai altceva de facut decat sa mananci! Dar vezi ca sunt unele persoane care oricat ar manca nu se ingrasa. O zi buna:* Pa pa

| alexaalbu a răspuns:

Nu poate ai stilul meu adica eu mananc numai dulciuri si foarte putina mancare ma duc la mooll aproape in fiecare zi deci iti dai seama si eu am 40 kilograme un metru 50, 55! si fac handball! deci nu stiu oricumpoti sa faci cea te duci la medic si il intrebi! funda? si eu ti-am oferit! te rogg! funda?

| alexaalbu a răspuns:

Nu stiu vezi ce ti-am zis in mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa pui pe tine ceva kg sau sa mai scazi din ele aici gasesti o multime de metode, diete si exercitii foarte bune, www.dietapentrutine.blogspot.com

| MinionDodo a răspuns:

Mancand dulcuri si fast food

| Alice_2720 a răspuns:

Mai bine nu te gandi la asta, ai noroc ca nu esti grasa rau, lasa asa cum te-a lasat Dumnezeu