| lalala999999 a întrebat:

Hei. happy
Am o problema.Cu greutatea.
Sunt foarte inalta si slaba. Mai exact 1, 70 inaltine, 46 kg.Si am 14 ani jumate'. Sunt foarte slaba, stiu laughing M-am ingrasat fata de anul trecut, atunci aveam 40 kg si 1, 68. laughing
Nu imi place pentru ca sunt asa inalta, am mainile foarte lungi si foarte subtiri laughingSi inca ceva..doar ca nu stiu cum sa ma exprim...rolling on the floor) sunt putin, foarte putin cracanata rolling on the floor adica, ma uit asa si am o "gaura" intre picioare si se vede urat si nu-mi place rolling on the floor vreau sa ma ingras putin sa nu se mai vada asa.
Si nu am deloc forta.Am fost la aikido(un fel de arte martiale) si era un pusti de clasa a 2-a care parca era mai puternic decat minerolling on the floor)))
Ceea ce ma enerveaza este ca unii colegi spun ca sunt anorexica si alte tampenii, si ma deranjeaza, chiar nu sunt.(in fine stiu ca fetele mor de gelozie cand ma vad ce bine arat rolling on the floor Stiu o fata de 1, 57 care are tot 47 de kg, mi-a zis ca ar vrea sa arate asa ca mine laughing
deci, cum sa ma ingras, sanatos?(fara diete gen : "jumatate de lingura de otet fiarta cu un albus de ou, amestecata cu coaja de ceapa simiere de tei) rolling on the floor)
Multumesc anticipat big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AleAlee a răspuns:

Pai apucate de sport stiu ti se pare o prostie fiindca pein sport slabesti...dar slabesti daca mananci normal dexi daca faci sport trebui sa mananci de doua ori mai mult ceea ce nu estd o problema pentru ca sportul iti da pofta de mancarewinking

| lalala999999 explică:

Ce usor e sa dai copy-paste de pe net si sa imi arati exact ceea ce nu vreau sa vad, nu?
Cica "Toata lumea iti zice ca ai slabit ingrozitor si te-ai saturat te astfel de remarci. Ai hotarit: �Vreau sa ma ingras! � Insa nu stii cum si de unde sa incepi. Iata cum!"
Apoi imi scrii o cura enervanta, exact ceea ce nu am nevoie.Ce sa zic, multumesc pentru nimic.

| AlexandraYogi a răspuns:

Stai calma si mie imi spun colegi acelasi lucru am 14 ani, am 1, 60 si 50 km, dar am picioarele duble pe langa restul corpului si arat ca o barza, cel putin asa mi se pare, dar de cand am picioarele lungi am devenit mult mai tupeista pentru ca m-am obisnuit cu criticele, daca vrei vorbim mai mult sa-mi dai facebook-ul rau