| EvangelineDS a întrebat:

Cum ma pot ragusi si raci cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| abcdefgh a răspuns:

Daca faci tot ce ti a propus @ Abbii dai mai mult ca sigur in pneumonie! :-J Unii dintre voi sunteti de a dreptul inconstienti. Ma refer la cei ce publica intrebarea.pentru ca cei ce ofera un raspuns nu sunt decat victimile celor cu intrebare :p. Cauta pe net ce e pneumonia si nu cred ca vei mai dori sa racesti mai ales in acele moduri propuse de Abbii

| EvangelineDS explică (pentru abcdefgh):

Am avut pneumonie recent stiu cum e eu vreau doar o banala raceala

| EvangelineDS explică (pentru abcdefgh):

Am avut pneumonie recent stiu cum e eu vreau doar o banala raceala

| danielutzica a răspuns:

Spala'te la cap si dormi cu geamul deschis. Sigur racesti.

| mat31new a răspuns:

Imbracate foarte subtire ca sa iti fie frig, mananca si bea rece.

| zuzualina a răspuns:

Wt...ce?
altii nu stiu cum sa scape de raceala si tu...rolling on the floor

| HappyDarkness a răspuns:

Simplu. Eu asa am racit. Daca ai o prietena bolnava mananca dupa ea zii sa stranute pe tine in fata, apoi faza cu spalatu pe cap iti afecteaza urechile si te dor ca naiba. Mai bine te imbraci subtire si iesi afara pe frig. Si dupa ce faci baie stai pe jos pe parchet si iesi afara cu fes in cap totusi si alearga ca sa transpiri dar alearga foarte putin. Apoi dati fesu jos din cap pentru 5 minute dar sa ai urechile acoperite putin. Dupaia bea apa rece rece si repede asa ragusesti si dupa ce faci asta sa tipi si daca vrei sa faci febra mananca creta nu te afecteaza cu nimic doar ai febra nu te doare capul dar depinde si de organism. Totusi parerea mea este sa nu racesti.e naspa cand dormi daca ai nasul infundat nu poti dormi. si multe altele. laughing

| Flavy007 a răspuns:

Tipa cat de tare poti si fa sport transpira apoi iesi a fara bei si apa cat esti transpirata si gata

| oOAMAOo a răspuns:

Nu vrei sa mergi la scoala?

| 1gN0r3 a răspuns:

Vrei sa scapi de scoala?
Am un sfat pentru tine.
Fa o baie rece mai intai.
Dupa deschizi geamul.
Ca sa ragusesti ia-ti o sticla de apa rece langa tine si pune-i cuburi de gheata daca ai sau suge cuburi de gheata.laughing
Si mai iesi afara cu tricou si pantaloni scurti laughing