| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate cineva sa mai creasca in inaltime? Ce metode cunoasteti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Practica un sport, inot sau baschet, depinde si de varsta acum...

| RAY a răspuns:

E genetic nu ai ce face

| Donsavas a răspuns:

Mănânci puțin și des. Nu 3 mese mari pe zi, ci 6 mici (portii). Ai grija ce combinații faci! Insulina în exces Îți poate inhiba hormonul de creștere. Dormi fără perna și când ești treaz, fa sport! Stresul nu ajuta.

| AleexisViol3t a răspuns:

Prin sport: baschet, inot

Răspuns utilizator avertizat
| NorNegru a răspuns:

Nu există absolut nicio metodă prin care să crești în înălțime. În funcție de cum ești programat genetic, atât crești.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Te poti apuca de un sport, inot sau baschet.
Succes!
Pa, pa.

| MelindaPocsai11 a răspuns:

Inotul ajuta cel mai mult sa mai cresti in inaltime, dar depinde si de anumite lucruri gen varsta, cat de des/mult inoti si nu te astepta sa cresti cu 10 cm. Spor big grin

| MickeyMouse96 a răspuns:

Mult sport, înot, dar ști ca după 19-20 șansele sunt minime