| CristinaSNC a întrebat:

Cum poate scapa o persoana de teama de dentist? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Te gandesti ca daca nu te duci, nu te mai pupa Suck laughing)

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

Cel mai motivant raspuns, cel mai bun de pana acum. Felicitari ai primit funda laughing)

| KamaSutra a răspuns (pentru CristinaSNC):

Mulțumesc laughing)
Deci acum gata cu frica

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

Gata, datorita tie nu o sa mor de frica pe acolo laughing)

| KamaSutra a răspuns (pentru CristinaSNC):

Să-i spui dentistului de ce nu ți-e fricălaughing)

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

Cu siguranta I don't want to see laughing)) rolling on the floor))

| KamaSutra a răspuns (pentru CristinaSNC):

Ăăăă.câți ani are? laughing)

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

Habar nu am laughing Si nu cred ca e barbat, e "domnisoara medic " laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru CristinaSNC):

Huăă! Eu în locul tău nu m-aș mai duce la ea, fiindcă de-asta ți-e și frică laughing

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

La ea am nimerit laughing)

| CristinaSNC explică (pentru KamaSutra):

Multumesc de incurajare, a fost cat de cat ok laughing)

27 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Cauta un dentist care te face sa te simti bine, in siguranta. Si eu eram foarte speriata pana cand am gasit o fata suuper draguta iar acum merg de drag la ea.

| CristinaSNC explică (pentru J0B0MAT):

Am cautat, ma duc la clinica draguta, curata, dentisti specialisti, dar tot imi e frica I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce la dentist.
Stomatologia are la baza medicina, la fel cum au dermatologia, oftalmologia s.a.m.d.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Iti faci dintii frumosi pentru nunta?laughing))

| CristinaSNC explică (pentru Anonima0000000000):

Daa normal laughing))) Zi-mi ce sa fac ca sunt terminata de frica laughing)

| Tinna666 a răspuns:

Iti alegi un dentist de treabalaughingdentistul meu imi canta"mi-e frica, mi-e frica sa dorm singurica"...atunci cand mi-e frica.laughing

| CristinaSNC explică (pentru Tinna666):

Am fost deja laughing) s-au jucat cu "mini-drujbele" alea in gura mea vreo doua ore laughing rolling on the floor)

| Tinna666 a răspuns:

Nasollaughing..eh,macar ai scapatlaughing:*

| CristinaSNC explică (pentru Tinna666):

Am un tratament si nu bun la gust deloc laughing)

| Tinna666 a răspuns:

Iiiiuuu,nu imi plac tratementele...chiar imi pare rau de tinelaughingeu nu ma pot tine de tratamente, chhhlaughing

| CristinaSNC explică (pentru Tinna666):

Crezi ca eu pot?hee hee) Macar sa iasa treaba buna laughing). Dupa ce mi-a trecut frica chiar ma luase somnul acolo laughing

| Tinna666 a răspuns:

rolling on the floor vaiii, am auzit-o si pe asta..sa te ia somnul la dentintlaughing
Nu esti normala laughinglaughinglaughing

| CristinaSNC explică (pentru Tinna666):

Vorbesc serios rolling on the floor) dupa anestezia si cam o jumat de ora de umblat cu drujbele alea acolo, m-am obisnuit si chiar imi era somn laughing

| nlko a răspuns:

Pai... Gandeste-te ca nu are cum sa fie mai rau decat acum.
Ma rog, nu stiu daca sunt in masura in care sa dau sfaturi. Nu am fost niciodata la dentist. laughing

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Așa eram și eu la primele ședințe. Dupa vreo 4 ori de mers la dentist, mă plictiseam și îmi trecea frica foarte repede. happy Nu îți fă probleme.Suntem într-o epocă modernă și dentistul știe ce să facă.

| CristinaSNC explică (pentru idontgiveafuck2344):

Sper ca stie, deja nu stiu daca mai dorm la noapte I don't want to see

| MarieKanker a răspuns:

Te duci, nu se intampla nimic.
Nu scapi de teama doar prin vorbe linistitoare
Gandeste-te ca e mai mare durerea daca nu te duci...Ca in viitor o sa conteze