| heyulika a întrebat:

Cum pot face ca gatul meu sa nu se mai umfle de fiecare data cand cant ceva? De un an incoace racesc foarte des(cam o data pe luna) iar gatul meu este foarte afectat. Ma gandesc ca poate a ramas o infectie in organismul meu care tot intarzie sa dispara, insa mentionez ca am luat antibiotice prescrise de medicul de familie in urma unui exudat faringian.Deci ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pasta a răspuns:

Nu stiu, deci du-te la medic si o sa te controleze si ai sa-ti scoata glandele daca va fi nevoie ca sa nu racesti asa de mult, izar daca nu nu stiutiu

| MindBlowing a răspuns:

Am avut si eu ceva de genu asta, raceam foarte des, o data la doua luni. Am fost la doctor si mi-a zis ca n-a mai vazut polipi asa de mari laughing. M-a operat direct si dupa aia am scapat. E posibil sa ai si amigdalita daca zici ca te doare gatul.