| YumiSukinanda a întrebat:

Cum pot face tumba? Aceea tumba o stiti voi va rog marti am un concurs de sport si nu stiu ce pot face sa pot face tumba sau spaghata raspundeti la ambele va rog si e bine pentru sanatatea mea sa fac din astea dar nu prea pot adica nu pot deloc cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai la spaghat nu prea stiu dar la tumba nici eu nu stiam... dar acum stiu perfect. Trebuie mai bine sa incepi din fuga sa te dai pe saltea.( Deoarece poate poti cu avant)
Si daca faci multe poate poti sa faci si din aer. Scz ca a trecut mult timp. Vro 2 ani si ceva. happy

| LëxRóck a răspuns:

Pai te pui in genunchi si te impingi cu capul in jos printre picioare
si la spagat trebuie sa fii bine incalzit si sa te fortezi putin
dar e important sa fii incalzit
probabil ca ai trecut de concurs dar eu ti-am spus sa stii
pa