| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot informa oamenii despre utilitatea unui card de sanatate la clinicile private? Eu mi am facut unul si mi am efectuat toate investigatiile medicale cu el.si nu se compara serviciile private medicale cu cele de stat, si cred ca as putea ajuta oamenii dar nu stiu cum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Te rog! Incepe aici, ai ajuta pe multi... cu siguranta! Eu astept informatii si pe privat, ca sa nu pierd eventualele detalii. mersi

5 răspunsuri:
| zeenath a răspuns:

Ce fel de card? de unde se obtine? care sunt conditiile de a primi cardul? ma intereseaza pe mine! Nu am mai auzit de acest gen de card! Ms!

| mirella_4348 a răspuns:

Exista programe care acopera serviciile medicale private de la simple investigatii pana la interventii chirurgicale in tara si strainatate fara a mai scoate bani din buzunar pentru spaga si altele, medicii sunt mult mai atenti cu pacientii, spitalele sunt mult mai curate, de fapt...intrati pe Euroclinic. ro si vedeti spitalul si preturile care sunt daca nu aveti card. Eu platesc 120 de euro la 3 luni si mi fac fara probleme toate investigatiile, pot apela la peste 200 de clinici private din tara cu care are contract compania.Pacat ca statul ne obliga sa ne tratam in spitale infecte, murdare, si sa mai si cotizam pentru asta.Ar fi bine sa ne informam mult mai bine, si sa decidem ce este mai important pentru noi. Ma puteti gasi la nr. 0726422187 iar daca sunteti din bacau putem stabili si o intalnire daca vreti sa aflati mai multe, mi ar face placere sa pot ajuta si alte persoane.Decat sa dai 400 de ron sa mergi pentru cateva analize la privat, mai economic si eficient este sa ti faci un card, pentru ca si daca este nevoie de salvare, te ia de acasa fara costuri suplimentare si fara riscul ca aceasta sa intarzie pe drum

| mirella_4348 a răspuns:

Daca sanatatea reprezinta o mizerie pentru dvs. asta este, nu sunt angajata la ei, dar am vazut clar diferenta intre servicii medicale de stat si servicii medicale private, si nu este o crima in a le recomanda.Si mai este un aspect, sunt multe companii care fac astfel de carduri in toata tara, nu am dat niciun nume, dar sunt foarte utile.Nu stiu de ce esti asa revoltat.La cat este de avantajos lasa pe fiecare sa decida, poate unii fac analize ce se ridica la sume mult mai mari, pe mine m a dus la clinica un astfel de client care avea o pb cu fetita si la 3 luni facea un set de analize, iar existenta cardului s a facut simtita si la bani. Apropo, ce face un om care are nevoie de interventie chirurgicala dar nu are bani? te cred doctorii ca nu ai? nu te cred. si stiu perfect ce spun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mirella te-ai angajat la ei ca reprezentant si nu stii cum sa-ti cauti clienti? De ce faci reclama aiurea?
Ce om cinstit cu-n salariu de 15 mil, sa zicem, crezi tu ca-si permite sa plateasca 40 de euro pe luna ( adica 1, 6 milioane ) pentru asa ceva? Tie nu ti-e rusine sa faci asemenea reclama desantata pe site? Tu stii cat plateste fiecare angajat din romania asigurari de sanatate?
Gandeste-te de doua ori inainte sa scrii mizerii aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba ai dat numele spitalului si chiar si telefonul tau.
Faci reclama si atat.
Munceste tu undeva ( chiar, ai vreo slujba in afara de asta de reprezentant?) si apoi vorbeste de "avantajele " de a da 1, 6 mil pe luna in plus fata de asigurarile obligatorii.
Las-o moarta cu avantajele financiare, au niste preturi la Euroclinic de faci infarct. Zece spagi intr-un spiatl obisnuit nu ajung pentru o injectie acolo.
Sanatatea nu reprezinta o 'mizerie " pentru mine, o mizerie e sa se imbogateasca niste patroni idioti care profita si de medicii care lucreaza acolo si de pacienti.
Repet : spune daca ai avut vreun job vreodata, ca acum fac pariu ca nu esti angajata nicaieri, spune ce salariu ai si cum crezi tu ca e in regula sa platesti asemenea card.