| almaz a întrebat:

Stiti cumva dacă medicii specialiști de la clinicile private care nu lucrează la stat și nici nu consulta pe bilete decontate de casă, pot sau NU oferi concedii medicale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine nu are contract cu casa nu poate emite documente care sa fie decontate de casa. Dar medicul de familie, pe baza rezultatului emis de medicul specialist iti poate da un concediu medical, dar numai de 7 zile.

| almaz explică (pentru CodrutElian1990):

Medicul meu curant nu are contract cu casa. Am nevoie de 6 săptămâni pentru ca sunt cu piciorul in ghips. Care-i soluția?

Doar te rog nu spune ca trebuie sa merg să-mi caut alt medic...; Dd

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru almaz):

La medicul de familie si el iti spune ce sa faci. Il poti intreba prin telefon.