| chels95 a întrebat:

Cum pot pierde din masa musculara fara infometare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionutzu94 a răspuns:

Poti sa faci exercitii de definire adica de izolare in loc de masa musculara multa si proasta o sa ti se vada frumos. Sau poti sa te lasi de sport cea mai buna solutie.

8 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Ce raspunsuri penibile vad pe aici.
Masa musculara -poti scapa dar nu peste noapte, ci in timp.
Nu mai consuma carne(pe cat posibil)
Si nu trebuie sa te infometezi( insa trebuie sa tii o anumita dieta )
Repaosul va ajuta la pierderea masei musculara dar in timp.
Iata ce trebuie sa faci:
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaciwinking.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Ce sa nu mananci deloc deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)!
Si cred ca stii ca majoritatea bolilor sunt rezultatul unui stil de viata nesanatos:cancer,hipertensiune, boli de inima, diabet et.
Daca mananci sanatos vei fi o persoana de nota10!- si sanatos, si sa arati binehappysucces!

| florin08 a răspuns:

Nu poti.O data lucrati muschii nu dau inapoi.Gandeste-te la Arnold care are si acum muschi.

| DrunkenRat a răspuns:

Doar daca nu practici nici un sport. Si totusi, ar dura mult.

| Shaddar a răspuns:

In primul rand trebuie sa reduci proteinele, pentru ca alea iti asigura cresterea ( de fapt.mai mult refacerea ) musculaturii. Fara proteine nu prea poti sustine masa musculara pe care o ai.Iar in afara de asta, cardio.Consum mare de energie.

| goejoy a răspuns:

Suprasolicitare. munceste, alearga toata ziua prin parc mergi la sala, etc.

| chels95 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu exista si metode partiale? Ca de exemplu impachetari, masaj,...

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Bea mult ceai si dormi mai mult decat de obicei; s-a dovedit ca somnul e mai eficient decat dieta

| Ranger_7912 a răspuns:

Pai nu te mai antrena
mai usor cu carnea si mancarurile nesanatoase
ai sa vezi ca te vei,, vindeca""