| alinel0808 a întrebat:

Cum pot renunta la rahatul asta de pepsi? beau o sticla de 2, 5L pe zi dimineata ma trezesc cu o pofta mare de pepsi ce as putea face sa termin odata cu el? am facut si putina burta din cauza aceasta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Cauta un hobby costisitor, si nu o sa mai ai bani de suc laughing

| geo1200 a răspuns:

Pai poti scapa de el inlocuidul cu altceva de exemplu cu ceaiuri daca nu iti plac ceaiurile facute acasa (in ibric cu apa fiarta) poti cumpara Nestea sau daca nu cumpara ekoland il faci foarte repede doar trepuie sa pui apa peste el calda sau recelaughing succes!

| doctorandus a răspuns:

Bea Pepsi Light sau Diet Pepsi, macar nu ingrasa asa de tare.

| BANN3R a răspuns:

Pur si simplu nu mai bei. ce e asa greu. Daca ai vointa te lasi de orice...

Iti pui in cap. gata de azi nu mai beau si asa faci. gasesteti o ocupatie...

| ovidiu8msn a răspuns:

Si eu am patit asa ceva. Devoram o sticla de 1-2 L pe zi de Coca-cola. Tot ce trebuie sa faci este sa bei o cana mare de apa dupa care bea suc. Mai mult de un paharel nu mai ai cum sa bei. Si treptat o sa reduci doza, singur. Eu asa am facut si a mers. Sucurile acestea au un fel de drog ce da dependenta.

| ParadiseCaroline a răspuns:

laughingCunosc sentimentul doar ca la mine e vb de cola.Doar cu multa ambitie si sucuri naturale facute in casa.

| Exxtremus a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

Asa si eu = CocaCola dependent fratelaughing

| Exxtremus a răspuns:

Ca sa scapi de dependenta : Cand iti vine sa bei : Gandeste-te cum unii au facut pietre si au fost operati, altii au murit sau sau facut obezi. Si uitat-e aici sa vezi ce poti sa patesti === http://www.google.ro/......tp?/imgres te-am speriat un pic sa te lasi dar este foarte periculos.:((:((:(( Stop Pepsi Start CocaCola. Sper sa te lasi iti face rau.Succes

| alinel0808 explică:

Am incercat de mai multe ori! de maine ma las de pepsi de data asta sper sa-mi iasa

| chupachups1234 a răspuns (pentru alinel0808):

Ce zici de, ''de data asta sigur imi iese'' laughing

| alinel0808 explică (pentru chupachups1234):

laughing) sper

| Boldoczi_Andrei_Kidu'_1995 a răspuns:

Pentru el e ca si tigarile pentru unii!
E senzatia aia gata nu mai fumez, ti se par rele tigarile iar apoi te lasi o zi intreaga si a doua zii mama ce buna ar fi o tigara, o bagi iar apoi dupa a 2 tigara iar ti se pare buna! Deci incearca altceva nu stiu un suc dulce, natural ceva!

| ombladon a răspuns (pentru Boldoczi_Andrei_Kidu'_1995):

Eu asa am facut: "Asta este ultima tigara" si asa a fost, am 2 ani, asta cu "dependenta" este o scuza pentu cei care nu vor sa se lase...