| 76446 a întrebat:

Cum pot sa fac pătrățele la burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 010101012 a răspuns:

Depinde.Eu iti voi spune cele mai frecvente trucuri pentru a face patratele. In primul rand trebuie sa ai o alimentatie echilibrata, fara prajeli, cat mai mult copt, fiert, fara paine si fara anumite fructe care contin multe zaharuri.
Incearca sa te mentii atat afara cat si in casa.Fa alergari si du-te la sala, iar in casa eu recomand abdomenele, putin cate putin pana ajungi cam la 200 pe zi.
Daca ai face si un sport ar fi super, dar nu te suprasolicita. Poti practica volei, bachet, sporturi ce tin de sarituri in general.Nu este neaparata nevoie sa faci sport si sala, poti face doar una din ele daca vrei sa nu te suprasoliciti, iar daca timpul nu te preseaza.
Pai, mult noroc si sper la o funda?

2 răspunsuri:
| comsacodrut a răspuns:

Abdomene,flotari,du-te la un sport, Du-te la sala

| DavidOsam a răspuns:

70% dieta, 30% antrenament.
Poti sa cauti pe net mai multe diete si sa o urmezi pe cea care iti place; ca antrenament, abdomene o data la doua zile sau trei.