| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi dau burta jos? Adica am 17 ani si am putina burta si lumea observa, nu-mi sta bine cu burta la varsta asta. In maxim 1 luna vreau sa scap, sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sunt atatea intrebari in comunitate despre acest subiect si te-ai gasit sa pui intrebarea si tu! Uita-te ca am mai dat raspuns altor persoane atat eu cat si ceilalti care scriu aici pe site! Nu e rau sa fi curios sau sa fi preocupat de aspectul tau, este rau sa ai o obsesie si sa nu cauti nimic in legatura cu ceea ce te intereseaza! Sanatate! Asta iti doresc eu!

| untu a răspuns:

Fa multa miscare, mananca legume si fructe, mancare fara faina si sa mananci fara paine! In loc de paine, mananca mamaliga si piept de pui fript sau la gratar!

| DovleacTurbat a răspuns:

Vrei cam multe intr-un timp asa scurt laughing. Evita sucuri, apa minerala, fastfood, prajeli etc nu cred ca trebuie sa continui lista, ai auzit asta de sute de ori laughing. Aplica un deficit caloric, ce greutate ai? Cand ti-e foame baga legume si fructe, renunta la carbohidrati si grasimi (mai tai din ei) carnea sa fie fiarta, la cuptor nu prăjită. Fa sport, alearga, baga un fotbal, un tenis, role, bicicleta orice numai nu sta degeaba.

| JusTPauL a răspuns:

Fara bere sau sucuri cu acid..si fara mancare multa, mai bine mananci de mai multe ori intr-o zi cate putin.
La mine a functionat bine si cu sala..adica eu nu pot sa zic ca am burta dar nici bine nu arata, asa ca vara fac cateva luni sala, si se vede foarte bine diferenta..incarca si tu.

| anonim_4396 explică (pentru JusTPauL):

Eu nu prea am timp de mers la sala pentru ca imi ocupa timpul scoala si sa incerc acasa.

| BiancaMiciu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa bei foarte multa apa..la mine a functionat. si renunta la suc.

| anonim_4396 explică (pentru BiancaMiciu):

Multumesc pentru sfat.

| BiancaMiciu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placerewinking

| Andrei7447 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti sanatos si sa nu ai probleme de sanatate sau probleme cu pielea care va fi foarte intinsa din pricina slabitului brusc, intr-o luna nu se rezolva. Ce poti face tu este sa iti faci un plan de exercitii, te informezi pe internet sau te duci la sala si vorbesti cu instructorii si iti schimbi complet alimentatia.
Daca te apuci de sala si vrei sa slabesti, informeaza-te de Carnitina, nu iti spun ca ar trebui sa o folosesti si este de preferat sa nu, dar exista.
Burta se pune usor si se da greu, gandeste-te bine la deciziile luate pentru a nu regreta in viitor, spor la treaba, bafta cu slabitul!

| Andrei7447 a răspuns (pentru Andrei7447):

Retine ca nu poti slabi doar cu exercitii, alimentatia este vitala pentru ceea ce vrei tu sa faci. Renunta la sucuri, mancari bogate in grasime, etc.