| cornel1980 a întrebat:

Cum pot sa imi gasesc jumatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Mi-a spus cineva, nu spui cine, persoana importanta: "ai rabdare, cea care este a ta, te asteapta". Io n-am avut rabdare si am cautat si am cautat, printre bune si rele (nu totdeauna a fost usor sau frumos), dar in cele din urma am gasit-o. Cred ca fiecare are istoria lui, trebuie sa ai rabdare. Ai sa simti cand Ea este jumatatea ta si ca ai gasit-o. Pana atunci traieste si te pregateste (trebuie sa pui si tu cealalta jumatate). Merita!

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Căutând-o.
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Cum sa-ti gasesti jumatatea? Hmmm. Asta, da, intrebare! De obicei, omul nu trebuie sa-si caute jumatatea, in mod special. Totul vine de la sine. E in legea firii. Cand va fi sa se intample, o vei gasi! Ce-i al tau, e pus deoparte! Bineinteles, ca sunt si cazuri de exceptie (care nu-si gasesc jumatatea niciodata). De cele mai multe ori, persoanele care nu-si gasesc jumatatea sunt prea mofturoase, pretentioase, ori perfectioniste. Dar sper sa nu faci parte din aceasta categorie. Si totusi, daca ma gandesc putin, mai exista solutii: anunturile matrimoniale, prieteniile pe mess, net, dar care, nu totdeauna dau rezultatele asteptate. Deci, rabdare, ca timpul le rezolva pe toate! Speranta moare ultima! Pana atunci, traieste-ti viata, dar cu grija maxima, caci zborul din floare-n floare poate fi daunator, la un moment dat. Sa fii iubit!

| fabiola a răspuns:

Te uiti in stanga, te uiti in dreapta, te asiguri bine si vezi... a trecut strada cineva cu tine?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O vei gasi cand te vei astepta mai putin.

mira
| mira a răspuns:

Jumatatea este o iluzie.Se spune ca, preocupati sa-si gaseasca marea fericire, oamenii nu-si traiesc bucuriile simple si la indemana.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu o sa fiu ironica. ca multi de aici. te sfatuiesc sa fii optimist. fiecare buruiana are umbra lui. asi eu am un baiat care sp acelasi lucru. capul sus.

| Didw a răspuns:

Ce cauta intebarea asta la Sanatate straight face?
Ma rog. Caut-o pana o gasesti.
Ceau!

| deea_1980 a răspuns:

Nu o cauti tu, te gaseste ea!hee hee

| SeNyS a răspuns:

N-ai o jumatate? cauta si vei gasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iti dai seama cine e jumatatatea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da raspunsul meu este da isi poate gasi jumatatea daca vrea pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate asteapta si o sa o gasesti ati zic eu vine timpul cand ati vei da seama ca ai gasit-o asculta ceti zic eu ca si eu am fost la fel si acum mi-am dat seama crede-ma

| andronicmarius a răspuns:

Cum caut si eu jumatatea

| andronicmarius a răspuns:

Si-a gasit cineva jumatatea aici