| MrFunky2 a întrebat:

Cum pot sa ma bat? Adica daca se ia unul la bataie cu mine cum sa ma feresc,cum sa lovesc, etc.-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Asta e ca si cum ti-as explica cum sa mergi pe bicicleta sau sa inoti. poti sa citesti o viata, daca nu o faci, n-ai de unde sa stii.

| whatever7 a răspuns:

In primul rand nu ar avea de ce sa te ia unul la bataie, dar daca se ia careva dintr-o intamplare de tine..si vrea sa te bata.pur si simplu sub centura si e gata, l-ai lasat latrolling on the floorfunda? pup.

| ELIAN77 a răspuns:

Violenta nu este un raspuns,daca cineva se leaga de tine ignora-l dar daca acesta te ataca trebuie sa te asiguri daca respectivul care sare la bataie este singur,multi care sar la bataie asa din senin sar cand sunt cu cineva ca singuri nu au tupeu. Loveste in puncte sensibile precum:tampla,nasul,spatele urechii,barbia,organul genital, ficat, glezna sau genunchiul pentru a-l pune la punct pe agresor. Uita-te la trunchiul sau, asa iti poti da seama daca acesta te va lovi cu piciorul sau cu pumnii si sa nu incepi sa te crizezi sau sa te panichezi cand te bati, asa o sa-ti pierzi tot controlul si o sa manci o mama de bataie.Iti recomand acest canal de pe YouTube numit fightTips pentru mai multe informatii.Succes!