| StEfAnIaA14 a întrebat:

Cum pot sa ma ingras intr-un scurt timpt!? Dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cumpara minimartienii de la farmacie, iti dau pofta de mancare. Stai in pat si nu fa miscare, mananca cipsuri, dulciuri, mancare cu grasimi.

| BenWilde a răspuns:

Daca tu esti cea din poza de profil, atunci arati foarte bine asa cum esti. Dar daca vrei neaparat: http://www.ele.ro/......zile-25991

| CristianTheBest a răspuns:

Shaorma!

| AlexandruHS a răspuns:

In meniul tau trebuie inclus: pestele gras, nucile, arahidele si untul de arahide, semintele, bananele, smantana si iaurturile grase cum ar fi cel grecesc, ouale si produsele de panificatie din aluaturi dospite, care contin drojdie.

Alimente pe care le poti manaca:
Carne de curca – calorii: 179 – proteine: 24.5
Carne de miel – calorii: 260 – proteine: 18
Carne de porc grasa - calorii: 340 – proteine: 15
Carne de porc slaba – calorii: 142 – proteine: 20.4
Carne de pui – calorii: 142 – proteine: 21
Carne de vaca grasa – calorii: 277 – proteine: 12
Carne de vaca slaba – calorii: 104 – proteine: 20.4
Crap – calorii: 104 – proteine: 18.9
Ficat de porc – calorii: 146.2 – proteine: 19
Heringi in sos tomat – calorii: 170 – proteine: 16.2
Heringi – calorii: 167 – proteine: 18
Heringi in ulei – calorii: 325 – proteine: 13.7
Icre crap – calorii: 192 – proteine: 19.5
Macrou in sos tomat – calorii: 164 – proteine: 14.5
Macrou in ulei – calorii: 259 – proteine: 16.2
Parizer – calorii: 290 – din care proteine: 10.2
Pate de ficat – calorii: 261 – proteine: 19.6
Salam de vara – calorii: 519 – proteine: 20
Stavrid – calorii: 114 – proteine: 21
Stavrid in sos tomat – calorii: 125 – proteine: 15.5
Carne de oaie – calorii: 181 – proteine: 17

Sa nu mananci de la fast food pentru ca astfel iti vei agrava sanatatea.
In fine, incearca sa mananci mancare gatita.
Dca respecti alimentatia si odihna va avea loc o ingrasare rapida. Succes.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere pastile pentru asa ceva.

| StEfAnIaA14 explică (pentru XD_Jmen_1989):

Am fost si am cerut! Dar fara rezultat sad! Oricum multumesc!