| DarkNight123 a întrebat:

Cum pot sa scap de acnee? intr-o saptamana sau doua cel putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Fă-ți o mască cu argilă!
Vei rămâne surprins de diferențe!

| DarkNight123 explică (pentru positivity):

Am incercat o data pe saptamana. nu prea observ mari diferente crezi ca ar trebui sa o folosesc mai des?

| positivity a răspuns (pentru DarkNight123):

Eu o folosesc aproape zilnic și nu am pățit nimic.
Doar acneea a început să dispară încet, încet!

| irbis96 a răspuns:

Spala-te zilnic pe fata si eventual foloseste produse speciale (cele de la Gerovital sunt bune).
Bea multe lichide.
Alimentatie sanatoasa si sport.

| Marina01 a răspuns:

Depinde de stadiul in care se afla acneea! Daca ai o forma de acnee juvenila, nu poti sa scapi intr-o saptamana, eu iau tratament cu zineryt, claritromicin a/doxiciloina, vitamina a+d2, E, B6 de o luna si ceva si abia acum incep sa se cunoasca primele rezultate...