| Anamarya_5888 a întrebat:

Cum sa scap de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

4 răspunsuri:
| Cătălina_6063 a răspuns:

Nu am acneea dar din cate am auzit trebuie sa faci infuzie cu ceai de musetel si dupa de speli cu el pe fata si ti se usuca cosurile [am auzit nu stiu daca e bun sau nu remediu asta ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pe care l-am folosit si eu si am fost foarte multumita de rezultate este Zineryt.Folosit corect da rezultate foarte bune, chiar daca este folosit cu intreruperi.Il poti incerca si tu(daca nu ai facut-o pana acum), dar numai dupa un control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti dau un sfat.Sa nu iei tot ce iti recomanda utilizatori.(nu am nimic cu voi)Dar fiecare din noi are alt fel de ten.Si unele s'ar putea sa iti faca mai mult rau decat bine.De ex anul trecut aveam si eu porbleme cu acneea.Si am luat o crema ce mi-a recomandat'o cineva si s-a inrautatit foarte tare.Am fost la un dermatolog si mi-a zis sa merg de acum in colo doar la specialisti. Dar conteaza si la ce specialisti mergi.Pentru uni s'ar putea sa iti faca rau.
Sper ca ti'am fost de ajutor.