| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de cocoasa si sa merg drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Depinde cati ani ai, cat de grava e cocoasa, daca e din cauza unei boli sau doar ca ai stat aplecata si s-a format asa... De obicei se indreapta prin sport pe la varste mai fragede, daca deja esti persoana matura >20 de ani, nu stiu daca se mai poate face ceva.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Uite aici niste exemple de exercitii:
https://www.youtube.com/watch?v=CqTtScFQ5-c

Nu stiu cat de eficiente sunt. Tipul nu are cocoasa ci doar pretinde ca sta cocosat... ceea ce e o mare diferenta.

| Sorina637 a răspuns (pentru Ineys):

Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Volsvagan70 a răspuns:

Poti incerca tractiuni, si sa stai intotdeauna drept, si cand mergi, si cand stai pe scaun.