| tarantulaverde a întrebat:

Cum sa scap de cocoasa, nu vreau informatie dar exemple sau exercitii complete va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Prin aerobic sau balet.Sunt anumite exercitii pentru coloana, care o indreapta, reduc din dureri.Ai putea sa faci acasa "pisica":trebuie sa stai in pozitie de "cutu-cutu" si sa iti arcuiesti coloana, pe urma sa o lasi in jos ca si cum ai forma un pod, apoi iar o arcuiesti.
Trebuie sa mai incerci si sa tii barbia in sus, capul drept, spatele drept.

| Kукладождя a răspuns:

Exista corector.se poarta la piele dar poti sal porti si deasuprea unei bluzitze mai subtzire.http://www.korrektor-osanki.ru/t1778front.jpg
http://tovari.vitapower.ru/wp-content/uploads/m-456124666.jpg
nushtiu cum se numeste pe romina dar pe rusa stiu ca se numeste корректор осанки.Eu am purtat si m-a ajutat mult. Sper sa-ti fi fost de ajutor.