| codrinbraeafgf a întrebat:

Recent familia mea mi-a spus ca am o cocoasa destul de dezvoltata de la statul la calculator...Cand stau drept nu se prea vede dar, dar cand ma aplec sa iau ceva de jos se vede ca o minge... e urat, foarte urat si nu stiu cum sa scap de ea, incerc sa stau drept tot timpul de vreo cateva zile, dar cred ca m-ar ajuta niste exercitiVa rog spuneti-mi niste exercitii pentru a scapa de cocoasa si sa imi spuneti in cat timp! dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa stai drept și eu fac cocoasa dar nu de la stat pe calculator ( eu am probleme cu plămânii și nu pot respira corect dacă nu stau un pic cocoșat)
Cat despre tine ar trebui sa lași calculatorul în pace o vreme pana când te obișnuiești sa stai drept.
Am auzit ca exista o metoda : te leagă de un pat fără perne și stai așa drept pana de înveți...
Ar trebui sa încerci acum cât ești tânăr ca la bătrânețe nu mai ai ce face și nu cred ca vrei sa stai legat de pat legat zile luni ani.