| scarlett_3443 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri?

Dar sa nu imi spuneti de zineryt nu e bun de nimic.

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Foleseste un produs care contine aloe vera sau stoarce gelul dintr-o frunza proaspata de aloe si aplica-l pe piele. Sau bea una pana la doua cani de ceai de VITEX AGNUS pe zi (ajuta la echilibrarea hormonilor feminini, dar efectele apar la 2-3 luni )... sau poti sa pui suc de lamaie sau otet pe cos (ajuta la eliberarea porilor) chiar si pasta de dinti este eficienta. Acu astea sunt remedii casnice, dar te poti duce oricand la dermatolog. Sa stii ca m-am informat inainte sa raspund. bafta

8 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Se dizolva 3 pastile de aspirina obisnuita (nu din acelea tamponate) intr-un sfert de cana cu apa clocotita. Se lasa la racit, apoi se inmoaie in mixtura o cotoneta de bumbac, cu care se sterge usor toata fata. Dupa 10 minute, clatiti cu apa calduta. Acidul salicilic din aspirina este un ingredient binecunoscut incorporat in produsele anti-acneice dar si in cele care fac o usoara exfoliere, redand astfel luminozitatea tenului. Masca se poate aplica o data sau de doua ori pe saptamana, dupa nevoi.

| danaalexa a răspuns:

Cleraskin de la avon, oriflame

| danaalexa a răspuns:

Clearskin* de la avon, oriflame

| Iuliaana a răspuns:

Zynerit e pentru acnee acuta, daca nu functioneaza mai bine te`ai duce la un doctorwinking

| Bondarel99 a răspuns:

Incearca plicurile cu argila. Le gasesti la farmacie.Costa in jur de 1-1, 50 lei.Sunt foarte bune dar depinde de tenul fiecaruia. Mie de exemplu imi dispar cosurile cu Clearskin de la AVON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu parfum de barbati:d
mie imi dispar cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la un dermatolog. el iti poate spune ce e mai bun pentru tenul tauwinking

| bubuu_9534 a răspuns:

Incearca cu un gel pentru puncte negre