| GuessWho_9288 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri rapid?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine ♥ a răspuns:

Existha o crema care contine aloe vera...

si le usuka foarte bine

este ca un fel de strugurel
asa aratha

sau spirth
sau baton corector de la avone. le usuka ff bine...
eu folosesc si acea crema si batonul corector:*

10 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Consider ca cel mai scurt termen in care poti scapa de ele este cam 3 luni, eu am fost la un dermatolog de stat care mi-a prescris gel skinoren (4 cutii pe luna), azitromicina pastile(sunt f puternice si daca nu o sa mananci o sa te arda stomacul insa sunt miraculoase, isi fac f repede efectul; insa sunt scumpe o cutie contine 3 pastile si costa 48 de ron si se ia 3 pastile timp de 3 zile dupa care se face pauza o saptamana) si final anticonceptionale (diane 35). Acest tratament la mine a functinat si am scapat aproape de tot de ele, insa nu il fac de 3 luni asa ca mai am de asteptat. Aaa si inca ceva ca sa nu platesti cam 3 milioane(pe luna) ca atat costa tratamentul zis de mine dupa ce mergi la un dermatolog de stat el iti va da o scrisoare medicala cu care vii la medicul de familie si iti va da reteta, asa platesti doar 50% sau chiar mai putin.Acum eu te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog ca sa iti dea un tratament potrivit pentru tine dar am observat ca majoritatea dau acelasi tratament.Mult succes :*

| Ana_8420 a răspuns:

In afara de fond de ten sau baton corector, altceva nu pot sa-ti recomand. Da-le cu spirt.winking

Sfat: Niciodata sa nu le spargi pe cele care nu sunt coapte bine. Se pot mari si pot ramane cicatrici.

Stiu ca nu te-am prea ajutat, sper ca ceilalti utilizatori sa o faca.

Succes! happy

| 000iasmina000 a răspuns:

Trebuie sa folosesti un ac neruginic, il clocotesti sau il dai cu spirt. Asa o sa fie si usur ,nadureros si nu se va infecta.

| ♫♫yukkipawz♫♫ a răspuns:

Suc de lamaie p fata... le usuca sau spargele cu un ac sterilstraight face

| RloveR a răspuns:

Rapid? Operatie estetica, care costa in jur de 8000 Euro.winking

| sabinutza_9332 a răspuns:

Eu folosesc crema anti-cosuri facut din niste plante... daca vrei sa stii cum se cheama intreaba-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm fond de ten... spirt are vreau efect?

| ANNAx44 a răspuns:

Zinerit happy intreaba la farmacii!

Fundita?batting eyelashes

| stella_7421 a răspuns:

Zineryt

| shopfoc a răspuns:

Taie o felie de lamaie si tamponeaza usor cu ea pe cisuri te va ustura putin dar le usuca repede