| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap rapid de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Cumpara de la farmacie "Clearasil". E foarte eficient, rezultatele se vor vedea destul de repede. Totusi, de cosuri nu vei scapa definitiv decat dupa ce o sa mai cresti un pic. Succes!

| Chris a răspuns:

Daca scapi repede, s-ar putea ca ele sa reapara la fel de repede cum au disparut. Cu un tratament de cateva luni cu Zynerit, Skinoren, Isotrexin, Eritroacnol ar trebui sa scapi, in mod normal. Bineinteles, o vizita la un medic dermatolog e indicata, pentru a-ti recomanda cel mai potrivit medicament pentru tipul tau de ten, natura si cauza acneei si asa mai departe. Multa sanatate!

| ArcAnna a răspuns:

Pasta de dinti.in maxim doua zile esti curata

| Ropidox a răspuns:

Cea mai sanatoasa varianta este sa mananci un ou fiert zilnic sau eventual apa pentru fata (se gaseste la farmacie).Ser ca ti-am fost de folos

| Lucinca a răspuns:

Pipi de copil microlling on the floor. n-am incercat da am auzit de la o bbunicarolling on the floor

| Roメette a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. Daca ai cosuri ca orice persoana la pubertate si nu vreo acnee rebela, spala-te cu sapun cu sulf de la farmacie. zynerit mai este o crema buna!

fundita?

| Încrucişătorul a răspuns:

Le storci.

| MAriNiQ a răspuns:

Incearca exfoliantul cu faina de porumb, sau dupa ce mananci miezul unei banane, maseaza-te cu ea pe fata. fundita? :d

| Ploaie a răspuns:

Pune pasta de dinti... cred ca esti baiat, altfel folosei fond d ten.

| alion4ik a răspuns:

In primul rind nu trebuie sa le spargi, ci sa cumperi o crema din farmacie care te va ajuta sa scapi de ele in 2 zile. si nu uita sa intrebi pe ce data a fost fabricat produdul dat.

| just4you_3541 a răspuns:

Zynerit functioneaza 100% stiu din propia experienta. daca vrei mai multe detalii imi spui:*

| Cry_6869 a răspuns:

Ia-ti crema Herbagen, e foarte bunna! si nu e scumpa deloc pentru o crema