| sweetys a întrebat:

Cum pot sa scap de herpes? Pana marti vreau sa dispara, nu vreau sa plec la drum cu buza umflata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti cu AftiBlock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste Aciclovir crema si plasturi compeed herpes atunci cand iesi afara sau noaptea. Incearca sa nu-ti atingi zona aia ca sa nu raspandesti virusul. Nu lasa pe altcineva sa bea dupa tine, spala bine paharele din care ai baut si nu folosi produse cosmetice ( ruj/balsam/strugurel/luciu de buze ) ca sa nu le contaminezi. Bea zilnic un pahar cu apa si zeama de la o lamaie pentru ca-ti intareste imunitatea.

| user924849874 a răspuns:

Foloseste tinctura de propolis sau pasta de dinti!(pasta de dinti aplic-o pe herpes, iar apoi las-o asa o zi.a doua zi o sa dispara)