| Debbiee a întrebat:

Cum pot sa scap de lindini? am luat paduchi de la scoala si m-am dat cu o solutie si am scapat de ei, acum trebuie sa scap de oua. sfaturi, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Pinguuuin01 a răspuns:

Piaptănă-te cu un piaptăn foarte des, dacă este nevoie o poţi ruga pe mama ta să încerce să ţi le ia cu mâna (cel mai sigur mod). succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Părinţii noştri au folosit cu încredere gazul atunci când era vorba de anihilarea păduchilor. Amestecă o parte apă şi o parte gaz şi aplică soluţia rezultataă pe păr. Acoperă părul cu un prosop pentru maxim trei ore, iar apoi şamponează părul de cel puţin trei ori pentru a scăpa de miros.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Intreaba la farmacie

| IonelaaaS a răspuns:

Foloseste sampon antiparazital de la Dr.Solei (asa scrie pe el) si piaptana-te cu un piaptan foarte des! Sper ca te-am ajutat!big grin

| AndaDaniela a răspuns:

Benzina(nu glumesc)O prietena a incercat si "Cica" a mers...

| Luci2000 a răspuns:

Spala-te bine bine cu shampon pe cap!
Poti folosi Nivea, este foarte bun.
Pace.

| xxDayanaxx a răspuns:

Bunahappy.Cauta la farmacie Pedex si roaga pe cineva sa ti le adune din par( daca are timp roag-o pe mama ta)

| Lutsch_Viliam_1964 a răspuns:

Pai depinde daca esti fata ii rau pentru ca si eu am patit asa si nu am gasit nimica si a trebuit sa ma rad in par asa ca nu stiu ramai cheala daca nu este nimnica

| Mwrrr a răspuns:

„ leacuri " băbești ar fi să te dai cu petrol în cap și să-l ți acolo. te v-a mânca puțin capul. dar poți să te dai și cu soluții cumpărate de la farmacie.