| Anesiss a întrebat:

Cum pot sa scap de panica? Cand se intampla ceva ciudat mereu sunt confuza si devin trista, si stresata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Sa crezi in Dumnezeu si sa te rogi Lui din toata inima ta.Pentru ca te iubeste mai mult decat toti oamenii si familia la un loc Te iubeste, si te asteapta sa te ajute.happy

| Filip23 a răspuns:

Sportul iti da mai multa incredere in tine, te face sa respiri mai ferm. Un curs ti-ar prinde bine, poate dans sportiv, poate un instrument. Un voluntariat iar ar fi bun, poate inscrierea la un cor.E bine sa stii pe de rost vreo doi psalmi, sa respiri abdominal intr-un ritm normal (la chestii de astea respiratia se poate incetini mult, iar inima o ia razna). Daca esti in fata unui eveniment important (un examen) poti lua Antistress (Eurovita) inainte cu cel putin o ora.

| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Eu te sfatuiesc sa te duci sa consulti un medic specalist,ce tii se intampla tie,se numaesc atacuri de panica!
Medicul va stii cu precizie ce tratament sa ti dea si nu prea e de joaca cu atacurile de panica,se intampla pe baza unor fobii{temerii}.
E normal sa devii trista,asculta ma pe mine,du-te sa vb cu un medic sau un psiholog, sunt specializati in asta si stiu cum se trateaza!
T pup, mult succes!

| claus a răspuns:

Sa-mi dau un telefon. sa vorbim. am un talent special in a asculta oamenii.

| JSmith a răspuns:

Relaxeaza-te, oprestete gandurile negative, accepta emotiile

| cornel13 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceva ce iti place sau amuzant, citeste un banc...