| didii5 a întrebat:

Cum pot sa scp de tuse? de aproape 2 saptamani tusesc intr-una am luat medicamente si sirpop....nimi
Nu stiu ce sa mai fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Probabil e ceva mai grav, du-te la medic că și eu am avut odată pneumonie și acum încă am rămas cu sensibilitate la plămâni căci medicul de familie nu și-a dat seama ce am. Nu e bine să aștepți așa.

| aXy99 a răspuns:

Siropurile au un efect placebo. Nu prea ajuta...

| Holy2010 a răspuns:

Ai ramas cu tuse dupa o viroza?
E productiva sau uscata?
Probabil nu ai luat medicamentele potrivite.
Doar medicul poate sa-ti prescrie tratamentul asa ca cel mai bine e sa mergi la consult.

| AriiiAna a răspuns:

Depinde si de ce siropuri ai luat si cat ai respectat medicatia.
Incearca sa iei sirop de artar timp de 3-4 zile (dimineata-la pranz-seara), bineinteles dupa ce mananci, iar apoi timp de o jumatate de ora nu bei nimic si nu mananci nimic ca sa isi faca efectul. Sau daca nu ti-as recomanda sa iei strepsils. Si ala e foarte bun.
Sper ca te-am ajutat. happy