| roxanarooxy a întrebat:

Cum pot sa slabesc fara pastile doar cu exercitii. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Eu seara dupa ora 19 nu mai mananc nimic dulce, doar beau un pahar de iaurt si fac abdomene, ziua merg cat pot de mult, consum doar maxim 5 felii de paine pe zi, fara prajeli, carne rar, baza pe fructe si legume, si te asigur ca am slabit 6 kg intr-o luna, si la anii mei e ceva! Esti mai tanara e mai usor pentru tine, dar trebuie sa faci multa miscare

| Luissa123 a răspuns:

Cel mai bine fa aceste exercitii seara ...bafta!::::::::::big grin

| Anca95 a răspuns:

Buna! Ca sa slabesti in primul rand trebuie sa te "inarmezi" cu foarte foarte multa vointa.In al doilea rand scoate elemenete nefavorabile si fa sport.Eu de exemplu vreau sa slabesc de caurand m-ama pucat d ekangoo jumps este foarte eficient si am slabit la picioare chiar calumea.Mananc lapte cu fulgi d eovaz dimineata pe la 10 un fruct iar la pranz supa de varza, beau ceai verde si mai mananc fructe.Mai fur si eu nu zic ca nu, dar nu fac abuzuri.Succes la slabit si de fiecare data cand iti vine pofta de ceva te gandesti ca abia ai mancat la mine chiar functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale sau fistic.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile din alimentatie(contin foarte multe kcal,datorita uleiului).Nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei,fiind baza acesteia),ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta,in schimb,este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi te vor ajuta sa slabesti frumos,treptat si sanatos.Succes.

| jjeleu a răspuns:

Ori iti faci un abonament foarte eficient la o sala ori faci tu exercitii acasa.Fiind fata nu-ti sugerez flotari sau ceva de genu laughing dar iti spun sa faci abdomene...cat poti tu de multe insa cauta sa ai o zi de repaus.Si cat timp faci astea lasa ciocolata, cipsurile, dulciurile in special si cele sarate.Mananca niste fructe! Sper ca te-am ajutat.paaa