| traficanta a întrebat:

Cum pot sa slabesc mai rapid in 2 saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Nu exista reteta minune la slabit. Poti incepe sa alergi(macar 20 de min) si sa renunti la mancarea prajita, paine, zahar si chiar poti sa nu mananci dupa ora 6 seara. Vei vedea niste schimbari la cantar cam dupa o luna.Succes

| CodrutM a răspuns:

Pune-ti fundul lenes la treaba. Du-te la o sala de fitness si alearga, sau daca preferi alearga in aer liber.

In doua saptamani nu poti pierde mai mult de 1 kg de GRASIME dar poti pierde chiar si 10 kg din masa corporala.
Diureticele si sauna elimina apa din muschi si din grasime astfel dupa o sedinta zilnica la sauna (timp de 2 saptamani) e posibil sa reincapi in aceea rochie pe care n-ai mai purtat-o de mult.

Insa este temporar.

| birdie14 a răspuns:

Buna.Imi primul rand trebuie sa faci sport regulat,si in al doilea rand,ar trebui sa incerci mancaruri sanatoase si la ore fixe, mai ales seara cand ar trebui sa mananci cat mai putin.Dar oricum nu incerca sa te infometezi, dauneaza organismului.
Bafta.

| birdie14 a răspuns:

Buna.Imi primul rand trebuie sa faci sport regulat,si in al doilea rand,ar trebui sa incerci mancaruri sanatoase si la ore fixe, mai ales seara cand ar trebui sa mananci cat mai putin.Dar oricum nu incerca sa te infometezi, dauneaza organismului.
Bafta!

| birdie14 a răspuns:

Buna.Imi primul rand trebuie sa faci sport regulat,si in al doilea rand,ar trebui sa incerci mancaruri sanatoase si la ore fixe, mai ales seara cand ar trebui sa mananci cat mai putin.Dar oricum nu incerca sa te infometezi, dauneaza organismului.
Bafta si sper sa te ajute!

| alinutza_4400 a răspuns:

Buna.Incearca s manci cat mai putin si cat mai putini carbohidrati(paste fainoase, paine) si dulciuri.winking Functioneaza!

| LifeInColors a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa mananci dupa ora 18 ( daca ti se face foame bea cat mai multa apa plata), nu manca paine, nu manca dulciuri ( in special ciocolata), nu manca grasimi, nu bea sucuri sau alte bauturi carbogazoase, doar apa plata. Incearca sa nu mananci prea mult peste zi, iar dimineata inainte de micul dejun ( care este masa obligatorie pentru a nu ti se face foame peste zi) bea 3 pahare pline cu apa. In fiecare seara fa 100 de abdomene si 100 genoflexiuni ( in fiecare seara faci din c in c mai multe). Mergi la alergat ca iti face fooarte bine din mai multe puncte de vedere! Daca te straduiestisi vrei cu adevarat o sa reusesti:* Muuult succes:* funda?big grin

| stupid a răspuns:

Am mai spus cuiva, simplu, inainte de orice masa bea vreo doua pahare de apa, nu manca dupa ora 6 7 seara, si incearca sa mergi cat mai mult pe jos sau sa alergi. mai usor de atat nu se poate.
eu in 2 saptamani am slabit cam 2 kg. happy