| anonim_4396 a întrebat:

CUM POT SCAPA D NEGI? MENTIONEZ K II AM IN ZONA INTIMA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te de urgenta la un dermato -venerolog, ai condilomatoza. Netratata, aceasta boala se dezvolta repede, vegetatiile acopera in intregime vulva, anusul si perineul. In plus, sa stii ca miroase ingrozitor cand e foarte dezvoltata si nu mai poate fi rezolvata decat prin excizie chirurgicala. Este foarte contagioasa, familia ta risca sa se contamineze de la tine prin intermediul vanii, a toaletei si a lenjeriei pe care precis o spalati la comun in masina de spalat.

| constantyna a răspuns:

Daca nu sunt negi din nastere, e (destul de)grav prin potentialul patogen evolutiv si infectogen-epidemiologic al negilor(HPV, etc). Trebuie sa mergi la medicul dermato-venerolog, pentru diagnostic si, daca sunt negi de natura virala, pentru tratament, atat al tau, cat si al persoanei(persoanelor) de la care ai luat "negii". Foarte corecta remarca cu masina de spalat automata, a d-nei Abh!

| anason a răspuns:

Negii in zona intima inseamna o boala venerica HPV. Cauta pe net si ai sa gasesti multe detalii. De scapat scapi prin cauterizare, binenteles se face anestezie.

| dulshica a răspuns:

Ia sh uh cleofarma.cred ca asa se numeste. e foarte bun