| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de frica de supozitoare? Le urasc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Buna! Daca esti constipat/ă si nu iti place sa introduci supozitoare, stiu ca sunt nasol de introdus si nici eficiente nu sunt, te sfatuiesc sa te duci la farmacie chiar acum sa ceri plicutele Colon Protect! Si pe langa ele mai ceri LaxaNatur supliment alimentar. Diseară inainte de culcare pui un pliculet in apa rece intr-un pahar si amesteci continutul. Il bei pe tot dupa mai bei 2-3 pahare de apă la urma. Actioneaza doar daca bei apă după el. După asta iei o pastiluta de LaxaNatur imediat. A doua zi dimineată sau după-amiaza ar trebui sa ai cel puţin un scaun moale daca nu mai multe. Aceste laxative de care ti-am zis sunt extrordinar de bune. Le-am luat de 2 ori de când stiu de ele si a doua zi am facut scaune cel puţin 2. Inca nu a inchis la farmacie. Sa imi zici daca si-a facut efectul si la tine. Dar nu are cum sa nu isi faca. Sunt laxative foarte puternice. Plus ca regleaza tranzitul intestinal iar pentru o buna perioada nu te vei mai constipa dupa o administrare a lor. Bafta!

| Pink2345 a răspuns (pentru Victoria18):

Imi poti spune te rog cum sa stau ca sa nu le mai simt?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incerci sa manaci sanatos ce trebuie, si nu mai esti nevoit sa-ti bagi supozitoare.

| Pink2345 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar cum sa stau sa nu le mai simt?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca pastile ce se beau cu apa atunci.