| sars a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe nas
Va rog
Macar o metoda naturista
Sau o crema pe care ati incercato

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Hello =^.^=
Aproape toata lumea se confrunta cu aceasta problema. Ideea e ca daca le ai,nu vei putea niciodata sa scapi de ele,ci doar sa le tii sub control sa nu se faca negre de tot si sa arate ca si cum ai avea piper acolo laughing. Ai putea incerca dupa fiecare baie/dus sa iti faci un scrub si sa exfoliezi fata (ulei de masline/gel de curatare + zahar/malai) si sa incerci sa strangi cu un prosop zonele unde sunt puncte negre si vor iesi mai usor sau poti lua doua servetele(ca sa fie totul igienic),infasori cate un deget de la fiecare mana si incepi sa strangi zona ca sa le scoti. Apoi poti aplica o masca de fata de tipul "peel off" si vei observa ca le va scoate. Alt remediu ar fi un albus de ou batut pe care il aplici pe nas, peste care pui un servetel si lasi totul acolo pana se intareste. Ar fi si asta o varianta, multi spun ca e eficienta, dar tot atatia spun ca e greu sa dai jos "masca" si te cam ustura cand tragi, depinde de fiecare.Varianta cea mai simpla pentru puncte negre este masca Indian Healing Clay. O poti comanda de pe amazon.co.uk, platesti cu cardul,dar nu vei sti sigur cand o vei primi. Eu o am si este o masca foarte puternica, iar dupa ce m-am spalat pe fata nu mai exista un punct negru (ele vor reaparea inevitabil, dar tii totul sub control, cum am spus). Daca vrei mai multe detalii, poti cauta pe net sau imi poti trimite un mesaj.
Paaa