| anonim_4396 a întrebat:

Ce recomandati pentru a scapa de punctele negre? Ca e metoda naturista, ca e produs cosmetic, nu imi pasa.

5 răspunsuri:
| Isabellblablabla a răspuns:

Incearca inainte de orice tratament o baie de aburi(fierbi 2 pliculete de ceai de musetel, iti acoperi parul cu un prosop si stai deasupra vasului cateva minute pentru a ti se deschide porii). Apoi iti poti aplica benzi speciale pentru puncte negre(se gasesc la farmacie sau hipermarketuri) sau iti poti face tu singura. O lingurita de gelatina fina alimentara si cateva picaturi de lapte, pui 10 secunde la microunde, lasi cateva secunde sa se raceasca si aplici un strat subtire unde ai nevoie. Astepti sa se usuce si indepartezi dintr-o miscare ferma. happy

| Cosmi0140 a răspuns:

Poti sa folosesti acid boric sau incearca la un salon de infrumutesarewinking

| Inga_Inga_1971 a răspuns:

Poti folosi miere de albine ( preferabil seara ). Ajuta si o lotiune tonica ( te speli pe fata, e ca o apa ). Aknesol ajuta la prevenirea acestor puncte negre si te scapa de cosuri ( il gasesti in farmacii ).

| Inga_Inga_1971 a răspuns:

Mierea de albine ajuta la eliminarea impuritatilor pielii ( o poti aplica seara, inainte sa te culci, in zonele cu probleme ), iar, a doua zi dimineata, te clatesti bine cu apa calduta. Poti folosi, de asemenea, o lotiune tonica de la Nivea ( te speli dimineata si seara cu aceasta lotiune si o sa vezi imediat efectele ) mai multe informatii aici -> http://www.emag.ro/......5D09BBBM/. Pentru prevenirea acestor puncte negre, iti recomand Aknesol, acest produs il gasesti in orice farmacie. Sper ca te-am ajutat! :)

| Dariuca13smile a răspuns:

Este un gel exfoliant de curatare puncte negre cu utilizare zilnica de la Johnson&Johnson, se cheama Clean&Clear.E foarte bun, la mine a functionat.