| aleza21 a întrebat:

Cum pot scapa de respiratia urat mirositoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Respiratia urat mirositoare se datoreaza unor probleme gastrice sau gingivitei! Nu are legatura cu spalatul pe dinti!
-foloseste apa de gura;
-guma de mestecat sau bomboane mentolate mereu la indemana;
-exista si un spray de gura (in farmacii);
-de la bunica stiu, mananca patrunjel proaspat!

| ZoZoHeart a răspuns:

Spalandu-te pe dinti...

| Ssshadow a răspuns:

Daca vrei sa-ti inprospatezi gura rapid ai nevoie de pasta de dinti (cu miros de menta) guma winterfresh (sau cum se scrie) si parfum de gura (cu miros de menta) Dupa fiecare masa spala-te pe dinti, cand iesi pe afara timp de 10 min mesteci guma apoi dai cu parfum astepti un minut si iar mesteci guma iti remprospateaza gura in max 3 zile mediu 2 zile si minim 1 zi.

| cagulatu a răspuns:

Folosind apa de gura la fiecare spalare. Iti recomand Colgate Plax Ice.

| Scumpy90 a răspuns:

Foloseste apa de gura, nu mai bea acidulat, mananca alimente sanatoase ( fara ceapa si usturoi)