| SorinELoo7 a întrebat:

Am un amic care are respiratia urat mirositoare chiar daca se spala pe dinti in fiecare zi. Cum poate scapa de aceasta in afara spalatului pe dinti? Astept un raspuns!

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.ziare.com/articole/miros+urat+gura
dar cel mai bine e sa consulte un medic, poate fi ceva la stomac.
O zi frumoasa sa ai:)

| Ashadow a răspuns:

Apa de gura, guma de mestecat, mentosane, tic tac etc.

| ema_2625 a răspuns:

Sa mearga la dentist, poate are vreun dinte cariat, sau sa faca un consult medical.

| tudorviorel a răspuns:

Este o problema medical a de la stomac sa consulte un medic generalist nu este singurul se trateaza

| Bdtd04 a răspuns:

Asta este o boala a gingiei. Poate are dinti cariatii?

| dayana007 a răspuns:

Am patit si eu, trebuie sa mearga la un dentist pentru ca mirosurile provin si de la maselele stricate(cele care au carii)

| andrew2008 a răspuns:

Salut Alex!

Nu conteaza cat de mult te speli pe dinti sau ce pasta de dinti folosesti! Amicul tau are probleme din cauza pietrei ce s-a depus sub gingie, il poti sfatui sa mearga la cel mai apropiat dentist si sa faca un detartraj nu e mai mult de 200 Lei!

| CassieBee a răspuns:

Poate sa fie o boala a gingiei, sau sa aiba anumite bacterii pe limba ce pot fi indepartate cu o anumita solutie. Nu stiu care sa iti zic, dar ar putea da o fuga la stomatalog sau sa intrebe la o farmacie.

| farebil a răspuns:

Ok..raspunsul meu va fi putin neconventional....cat timp sta amicul tau pe acasa, spune-i sa mestece/manance coji de portocala. ajuta foarte mult la respiratia urat mirositoare sau poate manca mere, sau doar sa manance foarte multe dropsuri, Fundita pentru oricine crezi ca te-a ajutat