| SlenderMann a întrebat:

Cum pot scapa de temperatura pentru ca am de 3 zile temperatura si tot nu scade am luat ospamox klabax paracetamol...am stat in pat sosete cu otet si tot nu imi scade ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Pai sa nu iei prea mult PARACETAMOL deoarece face parte din famili AINS(gen:paracetamol nurofen, ketonal, ketorol etc) care iti ataca stomacul.Cel mai bine cred eu mie imi trece intotdeauna cu Nurofen 200 sau Nurofen Express (odata la 8-10 ore)dar nici din ele nu trebuie sa iei mereu iei fiindca cum am mai spus fac parte din familia AINS. Dupa o pastila sau doua luate la 8-10 ore diferenta nu iti trece mergi la spital sa iti faca un antifebril.
SA NU IEI MAI MULT DE O PASTILA DEODATA!

| Fatamuntilor a răspuns:

Urgent la spital!

| horia2012 a răspuns:

Paracetamolul a fost interzi. Nu ai aflat? Mai uita-te si la TV.Nu mai lua.

Răspuns utilizator avertizat