| StefanAndrei21 a întrebat:

Salut, aseara am avut febra aprox 40, am purtat sosete cu otet, am luat un nurofen, un paracetamol, isoprinosin. In seara asta as vrea sa fac baie. Cum trebuie sa fie temperatura apei ca sa imi fie ok? Fierbinte sau mai călâie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

40 este destul de mare, trebuia mers la urgente parerea mea!

| bmerry a răspuns:

Baie cu apa călâie, nu fierbinte. Și totuși ai avut temperatura foarte mare, ai luat in considerare sa mergi la medic?