| QuInt0 a întrebat:

Salutbig grin Am si eu o problema de sanatate

Sunt Racit am viroza si fac tratament cu antibiotic de aproape 3 zile

Dar tot fac febra mare care nu scade
Am luat Paracetamol, Nurofen(pastila) si doar Algocalmin fiola si-a facut efectul dar acum dupa 8 ore parca iar imi creste temperatura

Am folosit si otet cu apa pe sosete si frunte

Daca stiti un remediu mai bun pentru febra sa`mi scada repede si dupa cate zile isi face antibioticul efectul ( I-au Klabax 250 la 12 ore)

Am 13 ani si 54 kg
Multumescbig grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razvanel93 a răspuns:

Daca medicul ti-a prescris acest tratament inseaman ca ar trebui sa iti treaca dupa un timp dar cel mai bine e sa consulti medicul de familie pentru ca sa nu primesti sfaturi sau medicamente care ti-ar putea face rau.Pentru a-ti creste imunitatea ai putea manca cat mai multe fructehappy Merele sunt foarte bune.

1 răspuns:
| ExTaZy a răspuns:

Eu iti indic sa nu ne intrebi pe noiwinking ca nu suntem doctori.intreaba medicul de familie.sau paraintii:O `