| Happy33 a întrebat:

Cum pot scapa de vergeturi? Nu vreau raspunsuri de genul...nu poti...cu creme...asta e daca te ingrasi si dupa slabesti... oricum nu le bag in seama... Multumesc anticipat pentru raspunsurile serioase...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Un raspuns foarte serios si adevarat este ca nu poti prin metode simple.

Cremele alea sunt facute sa le dea o nuanta asemanatoare pielii din jur, nicidecum sa le elimine.

Singurul mod real e prin operatie estetica care e destul de scumpa.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine, pentru ca nu potis capa de veregeturi deloc! Aparenta lor se poate modifica in timp, dar nu vor dispare niciodata.
Poate operatia cu laser ar pyutea face minunea, dar este foarte scumpa si destul de dureroasa.
Cremele oricum nu functioneaza~!
Dar, poti prevenii aparitia mai multor vergeturi pe viitor, indiferent ca te ingrasi ori ba, prin masaj zilnic cu creme hidratante si hidratarea cu apa, minim 2 litri pe zi.