| marmotavorbareatza a întrebat:

Cum poti scapa de vergeturi deja existenta? sau cum poti prevenii aparitia acestoradaca vrei sa slabesti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai scapi de ele, masează zona cu cremă pe bază de alantoină/aloe vera/vitamina A/etc.
Ele APAR la luarea în greutate, NU la slăbire.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Singurul tratament de îndepărtare definitivă a vergeturilor este cel chirurgical http://www.i-medic.ro/......hirurgical
Daca slabirea va fi treptat, si nu brusca, nu vor aparea.

| mdaria a răspuns:

Cea mai buna metoda de a scapa de vergeturi este masajul si sportul. Sunt foarte multe retete naturale de a scapa de vergeturi - foloseste o crema pe baza de ingrediente naturale, fa-ti un masaj cu ea de 10 minute in zona cu pricina si in timp vei vedea cum se diminueaza pana dispar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se poate scapa de astea.
Uite, poate iti e de folos,
http://www.stilfeminin.ro/......eturi.html
Te pup!